سید محمد ساداتی-بیوگرافی

سید محمد صادق ساداتیسید محمد ساداتی فرزند ارشد پدرش؛ حجة الاسلام سید علی ساداتی(ره) بود. از ابتدای نوجوانی به واسطه پدرش؛ با فقیه قرآنی آشنا بود. رشته دبیرستانی‌اش تجربی بود و در دانشگاه رشته علوم آزمایشگاهی قبول شد و درس خواند. اما دغدغه دین داشت. درس را ادامه نداد و به حوزه علمیه آمد تا درس دین بخواند.
خیلی پرشور بود، با سن کمی که داشت تلاش زیادی می‌کرد. آرزوهای بزرگی در سر داشت. از اینکه قرآن و اهل قرآن اینقدر مهجور و در تنگنا هستند خیلی رنج می‌برد. همیشه آرزو داشت که تمکن مالی پیدا کند تا همه را در راه قرآنی صرف کند اما آرزویش محقق نشد و آن را نزد پروردگار خود برد تا اجرش را دریافت کند.
همکاری با حجة الاسلام محسن نورانی در ویرایش کتاب نماز مسافر از کارهای او بود. بعد هم کتاب «رمز وحدت در شریعت» یا همان «نقد دین پژوهی فلسفه معاصر»، که با تلاش و انگیزه فراوان سؤال می‌کرد و جواب‌ها را از محضر استادش آیت الله العظمی دکتر محمد صادقی تهرانی(ره) ثبت می‌نمود. کار منحصر به فرد و ارزشمندی بود که عمر کوتاهش کفاف نداد تا آن را به سامان برساند، این شد که پدرش کار نیمه تمام او را به انجام رساند. رحمت الهی بر همه مجاهدان در راه خدا.
یک شب در مسیر برگشت از مجلس درس قرآنی در محضر آیت الله صادقی(ره)، در حادثه‌ای غم‌بار در شب اول محرم الحرام، در اسفند ماه 1381 به رحمت الهی پیوست.
آیت الله صادقی(ره) بعد از فوت شهادت گونه‌ی او درباره ایشان دو جمله فرمودند یکی آن‌که «ایشان به کمال خودش رسیده بود» و دیگر آنکه «او دست راست من بود». رحمت بی پایان الهی بر او و پدرش و نیز استاد گرانقدرشان.

علوم قرآن کا خبرنامہ

سب سے آخر خبر دریافت کرنا اور سائٹ کو آپ ڈیٹ کرنا

جامعة علوم القرآن

فرقان شفاسنتر

ارتباطی طریقے

 • دفتر قم کا پتہ :
  ایران - قم - بلوار محمد امین (ص) بین کوچه 11 و 13
 • رابطہ نمبر: 
  02532930344
  09127553030
  09124553030
 • ایمیل آڈرس: 
  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.