محمد جوکار|بیوگرافی

محمد جوکارسال 82 بود که با کتاب های مسافران و توضیح المسائل آیه الله العظمی دکتر محمد صادقی تهرانی آشنا شدم. این نوشته ها آن چنان برایم جالب بود که خط به خط آنها را می خواندم و روی آنها تأمل می نمودم و تفاوت آنها را با خوانده های خود بررسی می کردم. در آن هنگام بدلائلی حضوراً خدمت استاد نرسیده بودم که در سال 87 اولین حضور من خدمت استاد بود.

شاید نتوانم بدرستی رفتار ایشان را برایتان تجسم نمایم ایشان را به حالتی دیدم که انگار قرآن را بجای خوردن بلعیده بود. از هرچه و از هرکجا و حتی مسائل جدید را پشت سر هم مطرح می نمودم ایشان سریعاً با استدلال به آیات جوابم را می دادند. شگفت زده شده بودم باید عرض کنم وقتی وارد شدم ایشان با تمام قامت بلند شدند و مرا مورد اکرام و احترام قرار می دادند بطوری که خدمت کاری نداشتند لیوان آبی برایم آورند و سپس با ریختن چای برایم محبت من به ایشان دو چندان شد.

ایشان بدون تکبر چند جلد از تألیفاتشان را به من هدیه کردند. ایشان مرا جلب خود نمودند که چهار پنج جلسه در درسهای ایشان بطور مرتب شرکت می نمودم و به دلائلی حضور در درسها را ادامه ندادم. از آن هنگام به بعد بنده محو آراء و نظرات ایشان بودم بطوری که بیشتر بصورت حضوری نزد ایشان می رفتم و از ایشان سؤال می نمودم.

نوارهای زندگی نامه ایشان و 160 تراک اصول فقه و سی نوار انقلاب قرآنی ایشان را کاملاً گوش کرده و در صراط مستقیم ایشان قرار گرفته و می کوشم تا این راه را ادامه دهم.

علوم قرآن کا خبرنامہ

سب سے آخر خبر دریافت کرنا اور سائٹ کو آپ ڈیٹ کرنا

جامعة علوم القرآن

فرقان شفاسنتر

ارتباطی طریقے

 • دفتر قم کا پتہ :
  ایران - قم - بلوار محمد امین (ص) بین کوچه 11 و 13
 • رابطہ نمبر: 
  02532930344
  09127553030
  09124553030
 • ایمیل آڈرس: 
  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.